BEYKOZ KONAKLARI VE ACARKENT VİLLALARI KARŞILAŞTIMALI ANLATIM

Herkese Merhaba
Ben Merve Çevik
Size Beykoz’dan Ulaşıyorum.
Acarkent Villaları Ve Beykoz Konakları Uzmanı Gayrimekul Danışmanıyım.Bu İki Sitede De Onlarca Ailenin Yeni Yaşamlarını Kurmalarına Yardımcı Olmaya Çalıştım.Bu Videoyı Hazırlama Nedenim ; İki Kaliteli Siteyi Genel Özellikler ,Villa Tipleri Ve Sosyal Olanakları Açısından Karşılaştırmalı Anlatmaktır.1:İlk Olarak Fiyat’tan Başlayalım:Acarkent’te Villaların Fiyatları ;Tiplerine ,Konumlarına,Mimari Durumlarına Ve Arsa Paylarına Göre Değişiklik Gösterir . Acarkent’te Müstakil Villalar 7 Milyon Tl’den Başlar.
Beykoz Konaklarında İse Fiyatlar Aynı Şekilde Değişiklik Gösterir Ve 11.500.000 Tl’den Başlar.2:Villa Sayıları:Acarkent 1452 Müstakil Villla İle Daire Ve Dublekslerden
Oluşuyorken ;Beykoz Konaklarının Tamamı 402 Müstakil Villadan Oluşmaktadır.3:Proje Alanı:Acarkent Villaları 2.300.000 M2 İken; Beykoz Konakları 1.000.000 M2 Alana Kurulmuştur.
Peki Bu İki Sitede Kaç Tip Villa Var:İkisinde De Farklı Büyüklüklere Sahip 3 Tip Villa Bulunmaktadır.
Bunlar:
A B Ve C Tipleridir.A Tipi Villalar Acarkent’teki En Büyük Kullanım Alanlı Villalardır.
9 Oda 2 Salon İle Ortalama 950 M2’lik Kullanım Alanına Sahiplerdir.Acarkent’te 117 Adet A Tipi Villa Bulunur.Beykoz Konaklarındaki A Tipi İse En Küçük Kullanım Alanlı Villalardır.
5 Oda 1 Salon 406 M2 Kullanım Alanı Sunar.Beykoz Konaklarındaki Mevcudu 120 Tanedir.B Tipi Villalar:Her İki Site De De Orta Büyüklükteki Villaları Temsil Eder..
Acarkentteki B Tipileri 550 M2 5 Oda 2 Salondan Oluşuyor. Acarkent’te 835 Adet B Tipi Villa Bulunur.
Beykoz Konaklarındaki B Villalar 484 M2 Ve 6 Oda 1 Salondan Oluşur.Beykoz Konaklarında 120 Tane B Tipi Var.C Tipi Vilallar Acarkentteki En Küçük Villa Tiplerine Denk Gelir.
450 M2 5 Oda 2 Salondan Oluşur.Acarkentte 500 Adet C Tipi Villa Bulunur.Beykoz Konaklarında C Tipi Villalar En Büyük Kapalı Alana Sahip Villa Tipidir,Ve 7 Oda 2 Salon 576 M2 Yaşam Alanı Sunar.Beykoz Konaklarında 161 Adet C Tipi Vardır.
Acarkent Villaları Dış Cephelerde Renk,Doku,Mimari Gibi Müdehalelere Müsade Ederken, Beykoz Konaklarında Dış Cephe Ve Diğer Doku Vs Değişikliklere Kesinlikle İzin Yoktur.
Bu İki Sitenin Havuz Ve Peyzaj Durumlarına Bakacak Olursak
Acarkent Villarının Sınırları Duvar İle Birbirinden Ayrılmıştır.
Beykoz Konaklarının Sınırları İse Bitki Ve Küçük Çitler Kullanılarak Ayrılmıştır.
Acarkent’te Villaların Çoğu Havuzlu İken Beykoz Konaklarında Havuz Yapımına Kesinlikle Müsade Yoktur.
Acarkent Villalarının Tercih Edilmesindeki En Büyük Neden Havuzlu Olmalarıdır.Bunun Yanında Doğa Ve Doğal Yaşam Önceliği Olan Alıcılarımız Beykoz Konaklarını Tercih Ederler.Bunun Sebebi İse Sahip Olduğu Orman Ve Doğal Yaşam Standartlarıdır.

Beykoz Konakları Sitesi İçerisinde Ticari Ünite Yoktur;Ancak Acarkent İçersinde Birçok İhtiyacınıza Cevap Verecek Ticari Marka Ve Birimler Bulunur.
Sonuç Olarak İki Sitede Güvenli,Huzurlu Ve Grovak Zemine Sahip Depreme Son Derece Dayanıklı Müstakil Bahçeli Bir Yaşam Sunar.
Acarkent Villalarında Veya Beykoz Konaklarında Bir Yaşam Kurmak İstiyorsanız Beni Arayın

Tartışmaya Katıl

Compare listings

Karşılaştırmak