Acarkent’e hizmet veren yaklaşık 20 Gayrimenkul Firması 50 Gayrimenkul Danışmanı varken Neden Merve Çevik ?

Acarkente gelen alıcıların %30 ‘ u site ile ilgili detaylı bilgiye sahip olarak gelirken; kalan %70 ilk kısım sitenin sahip olduğu güzelliklerlerden ve teknik detaylardan yoksun olarak geliyorlar…ve çoğu alıcı da ulusta veya bağdat caddesinde daire fiyatına; 1 dönüm içine 500 metre kapalı alanlı havuzlu müstakil mülk alacağından habersizler..

Acarkent Bilgisine sahip %30’luk kesimle direk aradıkları özellikteki villaları sunarak ilerliyorum . bu alıcılar istediklerinden ziyade istemediklerini çok iyi biliyorlar.

Diğer %70’lik Kesime gelecek olursak, yani site hakkında yüzeysel bilgileri olanlara ;
onlara öncelikle acarkent ile ilgili genel ve teknik bilgileri veriyor ve çok çok önemli bir şey yapıyorum
-Ne mi yapıyorum.. onları can kucağı ile dinliyorum..
böylelikle çözüme yarı yarıya ulaşmış oluyorum..gerisi çorap söküğü geliyor,
-nasıl mı?
-alıcıları istedikleri mülke ulaştıran olmazsa olmaz aşamalar ile:
-Peki bu aşamalar nelerdir gelin hep birlikte inceleyelim.

İlk olarak ZENGİN PORTFÖY YELPAZESİ
10 yıldır sıkı çalışarak edindiğim zengin portföy yelpazesi ; mülk sahibi olmak isteyen alıcıların karşısına , orijinal seçeneklerle çıkmamda ve ihtiyaçlarına cevap vermemde bana fazlasıyla yardımcı oluyor.

Diğer aşama ise Doğru rakamlı mülkler
Eski bir danışman olmam ve fiyat analiz raporlarım vasıtasıyla daha gerçekçi fiyatlara ulaşıyorum . bu da mülk sahiplerinin evlerini ,piyasaya doğru fiyatla çıkarmalarına ,villa arayışındaki alıcıları da daha uygun fiyatlı özel mülklere yönlendirmeme imkan sağlıyor. bu sayede de mutlu müşteriler ve aile dostları ediniyorum.

En önemli özelliğin ne diye sorarsanız buna cevabım: sürekli GELİŞİM-EĞİTİM diyebilirim. önceleri Müşteriye ulaşma kaynağımın büyük bölümünü Gazete ilanları oluştururken zaman içinde bu durum yerini internet ilanlarına bıraktı.Tabiki durumun böyle olacağını sezinleyip Web Sitesi-Google’da Seo ve Sosyal Medya çalışmalarına büyük önem vermiştim ve faydasını da fazlasıyla gördüm. Covid 19 salgınıyla internetin kullanım alanları daha da çeşitleneceğe benziyor.tabiki bu durumun da yakından takipçisiyim.

gayrimenkul işinin 2 bacağı vardır
bunlardan
1.si mülke ve mülk sahibine yönelik yapılan çalışmalar:

öncelikle randevu alıp mülkteki tüm detayları incelerim. birkaç fotoğraf çekip ofise döner ve rapor oluştururum.Bu raporun içersinde mülkün durumu, lokasyonu, cephesi, bahçe büyüklüğü, iç kullanım alanları, olumlu ve olumsuz özellikleri yer alırken, piyasada satılık olan rakip mülkler ile son 2 ay içinde satışı gerçekleşmiş mülkler ve fiyatları da yer alır.
bu veriler bana söz konusu mülkün 30 gün veya 90 gün içerisindeki satılabilir fiyatını verir.
Bu raporun ismi fiyat analiz rapordur.

Mülk sahibi ile fiyat konusunda hemfikir olduktan sonra PAZARLAMA PLANIM’ devreye girer.
önce mülkün profesyonel fotoğraflarını çektiriyorum ve drone görüntülerine sahip filmini oluşturup youtube ‘ a yüklüyorum.
Daha sonra
sunum dosyasını hazırlıyorum.
müşteri datasına toplu mms ve mail yolluyorum.
Sonrasında mülkün emlak portallarına girişini yapıyorum.
bunlar:
,sahibinden.com , hürriyetemlak.com ve villavens.com’dur.
Ev için uygun alıcıyı bulduktan sonra , satış teknikleri ile istenilen fiyata ikna ediyorum.Ve iki tarafında mutlu olacağı fiyatla anlaşma sağlanıyor.

Bu aşamaların 2.si ise alıcılara yaptığımız çalışmalardır:

Öncelikle acarkentle ilgili detaylı tüm bilgilerin alıcıya veriyorum.
Müşterinin ayırdığı bütçeyi belirledikten sonra ,ailede yaşayan kişlerin ve yardımcıların sayısı bunlarla birlikte müşterilerimizin yaşam tarzlarını not ediyorum.
Bu ilk belirlemelerden sonra müşteriye uygun seçenekleri gösteriyorum.tabi zaman içinde beklentilerde ve ayrılan bütçelerde de değişikler yaşanabiliyor.
Müşterilerimiz tamam Merve Hanım bu bizim evimizdir diyene dek çalışmamız böyle yoğun şekilde devam ediyor.

Şimdi biraz da PAZARLIK VE SATIŞ KAPAMA SÜRECİnden bahsetmek isterim

Acarkentte satış ve pazarlamasını yaptığımız bir mülke alcılar götürdüğümüzde bazıları bu evi çok beğeniyor ve teklif vermek istiyor. Eğer teklif mantık sınırlarında değil ise alıcı adayından teklifini mümkün ise artırmasını istiyorum. Alıcının teklifi mantıklı sınırlar içindeyse satıcıya iletiyorum. işte pazarlık süreci burada başlıyor. Satıcı eğer bu teklife sıcak bakıyorsa alıcı ile bir araya getirmek kalıyor. Bu süreci her iki tarafın yararına olacak şekilde yönetiyorum ve bu karşılaşmanın sonucunda iki hatta benide sayarsanız 3 mutlu taraf ortaya çıkıyor:)
Unutmayın ki ben ancak ve sadece evin satışını gerçekleştirebildiğim de para kazanabiliyorum.

Artık sırada evin bedelinin ne şekilde ödeneceği, gerekiyorsa kredi araştırmaları, satılacak evin satışa hazır hale getirilmesi kalıyor. Profesyonel bir gayrimenkul danışmanı olarak alıcı ve satıcılarımıza bu süreçte gerekli tüm desteği sınırsız bir şekilde sunuyorum.

SATIŞ SONRASI HİZMET
işimiz tabiki de burada bitmiyor..,satıcıların evi tahliye süreçleri başlayıp yeni ev hayalleri hız kazanıyor. yeni acarkentliler her konuda bizden destek almaya devam ediyorlar, bunlar taşınma, tadilat ,teknik konular olabiliyorken sosyal alanlara üyelik, havuzcu, bahçıvan ve eve yardımcı ihtiyaçları temininde de olabiliyor.Burdaki amacım siz değerleri müşterilerimin müstakil hayatı keyfince yaşamalarını sağlayarak mutlu olmaları.
Satıcılarımızaysa mevcut evlerinden taşınma – tahliye süreleri olan kanuni 45 günlük zaman diliminde, dilerlerse; taşınacakları bölgede yeni yuvalarını bulmalarında elimden gelen tüm gayreti gösteriyorum .Böylelikler uzun vadeli dostluklar kurmuş oluyoruz.

villavens gayrimenkul
Merve Çevik

Tartışmaya Katıl

Compare listings

Karşılaştırmak