ACARKENT VİLLALARINDA EV SATIN ALMAK İÇİN BİRKAÇ NEDEN

Merhaba,

İlkbahar mevsiminin sonlarına geldiğimiz şu günlerde yaz iyice kendini hissetirdi. Bahar ile karışık yaz mevsimi Acarkent’te bir başka güzel; villa bahçelerine mevsimlik renk renk çiçekler dikildi, bostanlar çapalanıp tohumlandı, havuzlar temizlendi ve  yaza hazır hale getirildi. Kısacası hazırlıklar tüm ayrıntılarıyla tamamlandı. Bir tarafta bahçelere yayılan mangal kokuları, bir tarafta havuza ne zaman gireceğiz diyen çocuk sesleri. Anne babaların çok az kaldı, az daha sabır demelerini duyar gibiyim..
 
Yeşilin her tonunu, kuş seslerinin  her türlüsünü ruhumuzda  hissettiğimiz bu huzurlu ve güvenli ortama  kim ‘’hayır’’ diyebilir ki? Bizzat ben Türkiye’nin yakından tanıdığı birçok ünlü simanın ‘’evet’’dediğini biliyorum.
Acarkent, çevresi itibariyle ormanlık alanda yer aldığından her mevsimi, her anı başka güzel. Araba seslerinin çıkardığı uğultudan uzak, aynı zamanda şehrin tam içindedir. Yazı, kışı, baharı kısacası her mevsim Acarkent’te birbirinden keyfli…

Siz değerli Acarkent dostları için burada ev sahibi olmayı önemli konu başlıkları altında derlemek isterim: 

Villa Tipleri Hakkında
Üç tip müstakil ev çeşidinin (A-B ve C tip) yanı sıra, bir binanın yatay  bölünmesiyle oluşan Bahçe dubleks ve üst tripleks seçenekleri küçük mekân arayan ailelere hitap ediyor. Tipler arasındaki metrekare aralığı ise en küçük iç mekâna sahip bahçe dubleksin 350 m2, en büyük müstakil  mâlikane olan A tipininki ise 1000 m2’leri bulabiliyor. 

Fiyatlar
Acarkent’te fiyatlar metrekare değerlemesinden ziyade evin tipine, lokasyonuna, dekorasyonuna ve bahçe büyüklüklerine göre  göre şekilleniyor. Mesela A tipi renöve edilmişse ve bahçesi de büyükse fiyat yüksek, C tipiyse hiç tadilat yapılmayıp ilk alındığı haliyle duruyorsa ve bahçesi küçükse fiyat düşük seviyede oluyor. Siz benim yüksek fiyat dediğime bakmayın. Bostancı’da 4+1 daire fiyatına bir dönüm bahçeli, 450 m2 iç kullanım alanlı, havuzlu açık-kapalı otoparklı müstakil mülkler alabiliyorsunuz burada.

Güvenlik Hizmetleri
Site giriş kapılarında bulunan plaka ve yüz tanıma sistemleri sayesinde sakinlerin, girişlerine müsade ettikleri kimseler dışındaki tüm girişler yoğun denetime tabi tutuluyor. Dört en işlek  kavşak ve 48 izleme noktası ile desteklenen güvenlik ringleri sayesinde huzur ve güven Acarkentlilerin demirbaşı niteliğindedir.

Ulaşım
Çubuku-İstinye Arabalı Vapuru (10 dk.), 3. Köprü Yavuz Sultan Selim (25 dk.), 2. Köprü Fatih Sultan Mehmet (10 dk.) mesafededir. Acarkent Villaları, Üsküdar -Beykoz Vapur Seferleri güzergâhlarına konuşlanmış olup İstanbul’un iş ve yaşam merkezlerine kısa sürede ulaşılabilir bir konumda olup şehirden kopmadan Ege’de  bir köydeymiş hissi uyandırır.
Eğitim-öğretim Olanakları

Evlerimiz, Türkiye’nin iyi eğitim veren iki gözde kolejiyle birlikte ulusal ve uluslararası isim yapmış birçok anaokuluna da ev sahipliği yapıyor.
Sosyal Mekânlar
Sosyal mekân olanakları sayesinde site içerisine ve yakın lokasyonda kaliteli zaman geçireceğiniz mekânlardan bazıları: Collesium Spor Kompleksi, Starbuck’s, Günaydın Restoran, Gelik Restoran, Bonama de Cafe, Mint Suchi Restoran, Mezzaula, Five O’Clock ,Müzik Eğitim Merkezleri (Ercan Saatçi Akademi, Migros, Macro Center), Uskumru Restorant ve Lacivert Restoran, Big Ceff, Hisar Balıkçısı, Gümüş Yalı Balık Restoran, Taç Balık’tır.

Diğer Hizmetler
Acarkent sitesi hizmetler konusunda da İstanbul’un nezih bir semtindeki bütün olanaklara sahiptir: bankalar, kuaförler, berber salonları, solaryum, tabacco, eczane, lostra evlere servis yapabilen marketler ve aklınıza gelen diğerleri…

Zemin Yapısı
Acarkent, grovak kaya zemin üzerine kurulu, jeolojik açıdan yaklaşık 5.000 metreye kadar tümüyle bazalt kaplı, deprem açısından en sağlam zemin üzerindedir.
İstanbul’un deprem kuşağında bulunduğu dikkate alındığında Acarkent’in jeolojik yapısı gereği muhtemel bir depremden etkilenme riski, İstanbul’un diğer yerleri ile karşılaştırıldığında yok denecek kadar azdır. Hemen hemen her tarafı ormanlarla kaplı Acarkent Sitesi’nde  İstanbul’un en temiz havası hakimdir.

Pandemi ile başlayan uzun karantina günleri evimizde geçirdiğimiz ortalama süreleri çoktan aşmamıza neden oldu.Bahçeli ev bir lüks olmaktan çıkıp artık gereklilik halini aldı.Hayalleri gerçeğe dönüştürmenin tam zamanı!Bu günleri Acarkent Villaları’nın büyük bahçeli evlerinde geçirmek sizi ve ailenizi fazlasıyla rahatlatacaktır.

Saygılarımla arz ederim.
Villavens Gayrimenkul
Ozan YILMAZ

Tartışmaya Katıl

Compare listings

Karşılaştırmak