Acarkent Villaları 2020 Yıl Sonu Piyasa Analizi ve 2021 Yeni Yıl Kutlaması

Merhaba Acarkent Remax7tepe’den Ben MERVE ÇEVİK.
Sizlere geçen yıllarda uygulamaya geçen yasanın, acarkent’te ki fiyatların üzerine etkilerinden bahsetmek istiyorum.
İki sene önce yürürlüğe giren yasa ile birlikte, ülkedeki tüm sözleşmelerin, döviz ile yapılması yasaklandı.bu yasadan önce, acarkentteki villaların satış ve kirama rakamları, hep dolardı. Bu yasa ile birlikte, tüm bu rakamlar, türk lirasına döndü.Acarkent’te, satış veya kiralamalar, türk lirasından üzerinden işlem görsede, arka planda fiyatlama, hep dolar üzerindendir.2020’nin son günlerindeki güncel duruma bakacak olursak. Vadeli faizlerin arttırılması ile doların türk lirası karşısındaki değeri aşağı seviyelere geldi. Bireysel ve tüzel kişilerin, türkiyedeki döviz mevduatlarının 180 milyar dolar olduğu düşünüldüğünde kurdaki bu azalış gayrimenkule olan talebi biraz kısıp vadeli mevduata yönlendirdi. tabi burada enflasyon gözden kaçırılıyor. para miktar olarak faiz ile büyüse de paranın değeri ne yazık ki bu oranda büyümüyor.Gayrimenkule yatırım yapmak, yatırım enstrümanlarının arasında, en fazla gelir getireni ve en garantilisidir.
Acarkent ve beykoz konaklarındaki durum, dolar ve faiz ilişkisinden negatif etkilenmiş gibi görünse de covid 19 salgını ve beklenen büyük İstanbul depremi bu negatif seyri poztifte tutmaya devam ederek bu sitelere olan talebin düşmesinin önüne geçiyor.
Tüm bu faktörleri, bir arada düşünüp, siz kıymetli alıcılarım için, değerlendirmelerimi yapıyorum.Sizlerin arayışına en uygun gayrimenkul seçeneğini bulacağım konusunda kendime güvenim tam. ‘Acarkenti avucumun için gibi bilirim’ sloganına yakışan duruşla bu ciddi kararda sizin için buradayım.
2020 yılındaki depremler, yangınlar ve salgın nedeniyle tüm dünya sağlığı risk altına girdi. Keyfimiz ise eski tadında değil. rutinlerimizin, en büyük zenginliklerimiz olduğunu, hayat bize zor bir yoldan öğretti.
Herkesin sağlık ve mutlulukla geçireceği bir 2021 diliyorum.
Kalın Sağlıcakla..
#acarkent #acarkentvillaları #acarkentsatılık #villa #remax7tepeacarkent #havuzluvilla #gayrimenkul #faiz #altın #emlak #2020 #2021 #yeniyıl

Tartışmaya Katıl

Compare listings

Karşılaştırmak