Acarkent Sitesi

Acarkent Sitesi Sizlere İstanbul’un en güzel yerinde Türkiye’nin en büyük yaşam fırsatını sunuyor!

İstanbul’da yaşamak demek, her yönden nitelikli yaşamak demektir. Konforlu yaşamak demektir.

İş hayatının ve yaşama dair estetik değerlerin ön planda olduğu mükemmel bir yaşamın içinde olmak ister miydiniz?

Yeşillikler içinde masal gibi bir yaşam olanaklarına sahip olmaya ne dersiniz?

Türkiye’nin tek parsel üzerine kurulmuş en büyük projesi olan Acarkent, 1452 villa, 600 daireden oluşan 2.600.000 m2 üzerine inşa edilmiş bir villa kenttir.

Ulaşımı en rahat, merkezi ulaşım sahalarına en yakın, yerleşim alanı ve içinde barındırdığı tüm eğitim ve sosyal alanlarıyla yaşamın en değerli olanaklarını sizlere sunmaktan gurur duyuyoruz.

Sizlere bu güzel yaşamı sunan Acarkent Sitesindeki mesken çeşitleri:

Boğazüstü Evleri, Acar verde, Acar blu, Acarsize, Acarvadi Evleri

Konut Özellikleri:

Konutlarımız, A-B-C tipleri ve bahçe dubleks, üst tripleks olmak üzere 5 farklı seçenekle sizlerin tercihine sunulmaktadır.

A Tipi Villa
Müstakil bahçe, özel havuz, müstakil bir yaşamı sizlere sunmaktadır. 1000 – 2000 m2 arasında değişen büyüklükte bahçeler, sadece ailenizle ve yakınlarınızla paylaşacağınız özel kapalı ve açık yüzme havuzları ve kapalı garaj. Toplam 117 adet A tipi villa.

B Tipi Villa
Sizin tarzınız, sizin bakış açınız, sizin hayatınız. Hepsinin yansımasını Acarkent’in B tipi villalarında görebileceksiniz. 1000 – 2000 m2 arasında değişen büyüklükte bahçeler, kapalı ve açık otopark. Toplam 835 adet B tipi villa.

C Tipi Villa
Ayrıcalıklar ve ince detaylar Acarkent’in C tipi villalarında hayat buluyor. 1000 – 1500 m2 arasında değişen büyüklükte bahçeler, arazi yapısına göre kapalı ve açık otoparklar toplam 500 adet C tipi villa.

Brüt Villa Alanı: 481 m2

Brüt Arsa Payı: 1800 m2

Alt Üst Dubleks

300 m2 ile 700 m2 arasında değişen arsa büyüklükleri olan bir konuttur.

Zemin Özellikleri

Acarkent, grovak kaya zemin üzerine kurulu, jeolojik açıdan yaklaşık 5.000 metreye kadar tümüyle bazalt kaplı, deprem açısından da en sağlam zemin üzerindedir.

Konumu

Projemiz; Çubuku-İstinye Arabalı Vapuru (10 dk.), 3. Köprü Yavuz Sultan Selim (15 dk.), 2. Köprü Fatih Sultan Mehmet (5 dk.), Üsküdar -Beykoz Vapur Seferleri güzergâhlarına konuşlanmış olup İstanbul’un iş ve yaşam merkezlerine kısa sürede ulaşılabilir konumdadır.

Çevresinde Barındırdığı Doğal Yaşam Alanları

Hidiv Kasrı, Mihrabat Korusu, Beykoz Korusu, Polonezköy Tabiat Parkı, Riva Köyü, Karadeniz Kıyıları.

Okullara Yakınlık

Sitemizin içerinde TED Koleji, Doğa Koleji ortaokul ve lise olarak; BİLFEN, Keystone Internacional School ve Sihirli Orman Anaokulları da kreş olarak mevcuttur.

Lise, ortaokul, ilkokul ve anaokulları site içinde olduğu için çocuklarımız, ulaşım zaman kaybı yaşamayacak ve böylece daha kaliteli uyku ve dinlenme vakitleri bulacaklardır.

Ayrıca sitemiz, yükseköğrenim için Medipol ve Türk-Alman Üniversitelerine 10 dk. mesafededir.

Güvenlik

15 adet güvenlik kapısı, plaka tanıma sistemi ve yüz tanıma sistemi, kapalı ve açık kamera sistemleri ile maksimum güvenlik planlamaları ve akro hizmet ile yapılan hizmetler.

Acarkent giriş kapılarının, site iç güvenliğini en üst düzeyde tutmaya yönelik araç ve personel giriş-çıkışlarının denetiminin 7 gün 24 saat yapılması. Devriye hizmetleri ile site içerisinde oturanlara güvenliğin artırılması, art niyetli kişilere gerekli görüldüğünde müdahale edilmesi. 6 ana kapı ve 4 kavşakta plaka okuma kamerası ve 48 noktadaki izleme kameraları ile site içi son teknoloji kameralar ile denetim altında tutularak alan güvenliği sağlanmaktadır. Alarm sistemi bulunan ve kullanan konutlardan gelen ihbarlara seri biçimde intikal edilmekte ve gerekli müdahale sağlanmaktadır.

Güvenlik elemanları büyük bir titizlikle, ciddi eğitim almış kişilerden seçilmektedir.

(Akro Hizmetler: Peyzaj bakım, ilaçlama, çevre ve yapı kontrol güvenlik hizmetlerini kapsar.)

Site içerisindeki Sosyal Mekânlar:

Collesium Spor Kompleksi, Starbuck’s, Günaydın Restoran, Gelik Restoran, Bonama de Cafe, Mint Suchi Restoran, Mezzatula, Five O’Clock , Müzik Eğitim Merkezleri (Ercan Saatçi Akademi, Migros, Macro Center) vb. gibi lüks hizmet sunan güvenilir yeme içme mekânları yanı sıra Uskumru Restorant ve Lacivert Restoran Big Ceff,, Hisar Balıkçısı, Gümüş Yalı Balık Restoran, Taç Balık mekânlarına 10 ve 15 dk. uzaklıktadır.

İstanbul’un Kalabalık AVM’lerine Uzaklık

İstinye Park 20 dk., Akasya AVM 20 dk., Emaar Square 25 dk. mesafededir.

İş Olanakları

Beykoz’un Rakı Fabrikası, Paşabahçe Cam Fabrikası ve Kundura Fabrikası’nın kapanması ile buradaki insanımızın ekonomik olarak zayıflamasının etkileri Acarkent’te ortaya çıkan bahçıvan, şoförlük vb. gibi istihdam kollarının ortaya çıkması ile bir nebze rahatlamıştır.

Tartışmaya Katıl

Compare listings

Karşılaştırmak